fall out boy

26. června 2007 v 14:42 | NiKkusha:) |  ►Fall Out Boy◄

Fall Out Boy je emo rocková kapela z predmestia Chicaga, ktorá bola založená v roku 2001. Skupinu tvoria Patrick Stump (hlavný spevák, gitarista), Pete Wentz (vedľajšie vokály, basgitarista, textár), Joe Trohman (hlavný gitarista) a Andy Hurley (bubeník).

Začátky (2002-2004)

Prvně vydala tato skupina v roce 2002 Split EP u nahrávací firmy Uprising Records. Zanedlouho v roce2003 vydala své debutové album nazvané Fall Out Boy´s Evening Out with Your Girlfriend opět u stejného labelu.

Během tohoto období kapela koncertovala v Chicagu a na jeho předměstích. Po vydání prvního alba natočili také první videoklip a to k písni Dead on Arrival, kde se nechali zastřelit. Tento klip poté pustili pouze pár lidem.

Bubeník Andy Hurley se ke kapele připojil až po vydání první desky a také ještě v roce 2003 stihli vydat už své druhé album, které neslo název Take This toYour Grave a vydali jej u nezávislého labelu Fueled by Ramen.

Vydali také pár písní, jednalo se o Grand Theft Autumn/ where is Your Boy a Saturday, které ze hrály už i v rádiích. Album obdrželo zlatou desku. Na toto album navázalo další EP album a DVD nazvané My Heart Will Always Be the B-Side to My Tongue. Byla to také poslední deska vydána u neznámé nahrávací společnosti.

V roce 2003 totiž podepsala skupina svou nahrávací smlouvu s Islands records.

From Under the Cork Tree (2005-2006)

V roce 2005 byla stabilita kapely narušena jelikož basista Pete Wentz se pokusil o sebevraždu a předávkoval se utišujícími léky. Později pro časopis Rolling Stone řekl, že byl fascinován sebevraždami Iana Curtise a Elliota Smithe. "Bylo těžké přemýšlet o tom a pochopit to, nemohu to nějak vysvětlit, jsem prostě narušený. Byl jsme zmatené dítě. Cítil jsme se jako Peter Wentz, ale vůbec jsem se jako Peter Wentz nechoval".

Píseň 7 Minutes in Heaven (Sedm minut v nebi) je právě o Petrově pokusu o sebevraždu.

3.mája 2005vydali Fall Out Boy své třetí album nazvané From Under the Cork Tree, které debutovalo v USA na devátém místě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů a později obdrželi dvakrát platinovou desku.

První singl z alba Sugar, W´ere Goin´ Down se dokonce umístil na osmém místě Billboard Hot 100 a v hitparádě MTV TRL se dokonce dostal na místo nejvyšší.

Kapela obdržela i nominaci na Grammy Awards jako nejlepší nový umělec.

Infinity on High (2007)

Poslední vydané album Fall Out Boy dostalo název Infinity on High a vyšlo 6.februára 2007. Albu předcházel veleúspěšný singl This Ain´t Scene,It´s an Arm Race, který poprvé předvedli v roce 2006 naAmerican Music Adwards. Videoklip měl pak premiéru 19.decembra 2006.

Na novém album Fall Out Boy spolupracovali i s Timbalandom.

Deska debutovala na prvním místě americké hitparády a jen v prvním týdnu se jí prodalo přes 260,000 kusů. Singl This Aint Scene, Its an Arm Race dosáhla v USA i ve Velké Britanii na druhé místo, přičemž na Britských ostrovech to bylo doposud nejlepší umístění kapely v kariéře.

18.aprila 2007se kapela vydává na turné, které skončí 11.maja 2007. Fall Out Boy také přislíbili účast na charitativním koncertu Live Eatrh, který bude 7.juna 2007.

Ocenenia a nominácie

MTV Video Music Awards

 • Vítěz: Cena MTV 2 - Sugar We're Goin' Down (2005)

 • Vítěz: Cena diváků - Dance, Dance (2006)

 • Nominace: Nejlepší klip skupiny - Dance, Dance (2006)

Latino MTV Video Music Awards

 • Nominace: Nejlepší nový mezinárodní umělec (2005)

MuchMusic Video Awards

 • Vítěz: Cena posluchačů pro nejoblíbenější mezinárodní kapelu za Dance, Dance (2006)

 • Nominace: Nejlepší mezinárodní kapela za Dance, Dance (2006)

Kerrang! Award

 • Vítěz: Nejlepší videoklip - Sugar We're Goin' Down (2006)

 • Nominace: Nejlepší singl - Sugar We're Goin' Down (2006)

 • Nominace: Nejlepší album - From Under the Cork Tree (2006)

 • Nominace: Nejlepší kapela planety (2006)

Teen Choice Award

 • Vitěz: Nejlepší rocková píseň - Dance, Dance (2006)

 • Vítěz: Nejlepší singl - Dance, Dance (2006)

 • Vítěz: Nejlepší rocková kapela (2006)

Grammy Award

 • Nominace: Objev roku (2006)

Kid's Choice Award

 • Nominace: Nejlepší kapela (2007)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama